El klasiko pripao Realu nakon preokreta

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Barselone sa 3:1 (1:1) u najčuvenijem derbiju na svetu, “El Klasiku”, koji je odigran večeras u okviru 9. kolu španske Primere.

Ovim trijumfom Madriđani su se približili Barseloni na samo bod zaostatka i posle kikseva na početku sezone šampionsku trku učinili veoma zanimljivijom.

Utakmicu u Madridu, 169. prvenstveni derbi velikih rivala, obeležio je odličan fudbal, početno vođstvo Barselone i preokret Reala.

Katalonci su na ovom meču bili jači za Luisa Suareza, koji je izdržao četvoromesečnu kaznu zbog ujedanja Ðorđa Kjelinija na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Upravo je kontroverzni Urugvajac asistirao Nejmaru prilikom vođstva Barselone u 4. minutu.

Nedugo nakon toga gosti su mogli da udvostruče vođstvo preko Lionela Mesija, ali je omaleni Argentinac propustio priliku da savlada golmana Ikera Kasiljasa i izjednači rekord Telma Zare na listi najboljih strelaca Primere.

Usledila je kazna “kraljevskog kluba”, koji je golovima Kristijana Ronalda iz penala u 35, Pepea u 50. i Benzeme u 61. minutu došao do veoma važnog trijumfa.