SIGURNI: Čelsi posle preokreta savladao Liverpul

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas u gostima Liverpul sa 2:1 (1:1) u prvom meču 11. kola engleske Premijer lige.

Novu pobedu Čelsiju doneli su Geri Kejhil u 14. i Dijego Kosta u 67, dok je jedini strelac za Liverpul bio Emre Čan u 9. minutu.

Liverpul je od starta krenuo silovito i poveo golom Emrea Čana. Nemac je šutirao sa oko 20 metara, lopta je zakačila štopera gostiju Gerija Kejhila i prevarila golmana Tiba Kurtou.

Kejhil je samo pet minuta opet bio u centru pažnje, ali je ovoga puta loptu je poslao u mrežu Liverpula. Nakon prekida, nastao je karambol u kaznenom prostoru domaćeg tima, u kome se najbolje snašao Kejhil i doneo izjednačenje.

Izabranici menadžera Žozea Murinja posle toga imali su inicijativu, ali su Eden Azar i Dijego Kosta nisu bili precizni.

Trenutak odluke dogodio se u 67. minutu kada je Kosta postigao 10 gol u sezoni i izjednačio se na prvom mestu liste strelaca Premijer lige sa Serhiom Aguerom.

U poslednjim minutima meča Liverpul je reklo bi se oštećen. Nakon šuta Džerarda, lopta je na putu ka golu pogodila u ruku Kejhila, ali sudije nisu svirale očigledan penal za domaćina.

Čelsi se ovom pobedom se “odlepio” na tabeli engleskog šampionata, dok je Liverpul zabeležio drugi poraz u prethodne tri utakmice.